Produkty do odszarzania domów i elewacji z drewna

Z czasem nie odnawiany lub źle zabezpieczony dom drewniany czy elewacja traci na walorach estetycznych, a także narażony jest na rozkład przez grzyby (gnicie). Powierzchnia drewna stopniowo szarzeje, przebarwia się oraz mogą miejscowo powstawać zielone naloty. W tym celu Firma Kurt Obermeier przygotowała zestaw środków do renowacji domów i elewacji drewnianych.

Koratect® Antibelag- Koncentrat do usuwania zielonego nalotu (o ile występuje).

Sposób użycia: Nałożyć preparat pędzlem lub gąbką rozcieńczony wodą w proporcji min. 1:3 a maks. 1:10, na większych powierzchniach polać z konewki i pozostawić. Po ok. 24 godzinach zielony nalot zniknie samoczynnie. Ewentualnie pozo-stały nalot usunąć twardą szczotką. Wydajność z 1 litra ok. 30m

Koralan® Holzentgrauer- Koncentrat odszarzający (drewno zszarzałe)

Sposób użycia: Produkt nałożyć bez rozcieńczania lub rozcieńczony wodą maks. w proporcji 1:3 na zwilżone drewno i wcierać szczotką ryżową lub inną twardą szczotką wzdłuż słojów drewna. Pozostawić na ok. 10 minut. Nie dopuścić do przyschnięcia! Następnie oczyścić przy pomocy szczotki ryżowej lub padu do czyszczenia i ewentualnie spłukać dużą ilością wody. Powtórzyć czynność aż do odzyskania przez drewno jasnego, naturalnego koloru. Wydajność z 1 litra koncentratu ok 10m2.

Koralan® Holzöl Spezial- Olej do drewna Special

Wodorozcieńczalny olej do malowania i pielęgnacji elementów drewnianych  użytkowanych na zewnątrz, np. domy i elewacje drewniane, deski boazeryjne, meble ogrodowe. Zabezpiecza powierzchnie drewna przed wpływem warunków atmosferycznych (słońce, deszcz). Bardzo dobrze chroni drewno przed szarzeniem.

Sposób użycia: elewacje pomalować miękkim pędzlem dwukrotnie.

 

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Jest 3 produktów.