Produkty do renowacji drewna egzotycznego

Drewno egzotyczne użytkowane na zewnątrz z czasem szarzeje i traci na walorach estetycznych. Z uwagi na to zabiegi pielęgnacyjne z reguły należy przeprowadzać raz w roku. W tym celu Firma Kurt Obermeier przygotowała zestaw środków do renowacji, pielęgnacji egzotycznych tarasów drewnianych.

Program renowacji tarasów drewnianych produktami marki

  

 Koratect® Antibelag- Koncentrat do usuwania zielonego nalotu (o ile występuje).

Sposób użycia: Nałożyć Koratect Antibelag pędzlem lub gąb-ką rozcieńczony wodą w proporcji min. 1:3 a maks. 1:10, na wię-kszych powierzchniach polać z konewki i pozostawić. Po ok. 24 godzinach zielony nalot zniknie samoczynnie. Ewentualnie pozo-stały nalot usunąć twardą szczotką. Wydajność z 1 litra ok. 30m2

Koralan® Holzreiniger- Podstawowy środek czyszczący.

Sposób użycia: Nałożyć Koralan Holzreiniger pędzlem lub gąbką na zwilżone drewno (w zależności od stopnia za-nieczyszczenia powierzchni) bez rozcieńczania lub rozcieńczony wodą w maks. proporcji 1:5 i pozostawić na kilka minut. Następnie zetrzeć twardą szczotką lub padem czyszczącym. W razie potrzeby czynności powtórzyć. Nie dopuścić do przyschnięcia preparatu. Wydajność 1 litr koncentratu na ok 50 m2.

Koralan® Holzentgrauer- Koncentrat odszarzający (drewno zszarzałe).

Sposób użycia: Produkt nałożyć bez rozcieńczania lub rozcieńczony wodą maks. w proporcji 1:3 na zwilżone drewno i wcierać szczotką ryżową lub inną twardą szczotką wzdłuż słojów drewna. Pozostawić na ok. 10 minut. Nie dopuścić do przyschnięcia! Następnie oczyścić przy pomocy szczotki ryżowej lub padu do czyszczenia i ewentualnie spłukać dużą ilością wody. Powtórzyć czynność aż do odzyskania przez drewno jasnego, naturalnego koloru. Wydajność z 1 litra koncentratu ok 10m2.

Koralan® Holzöl- Olej do drewna.

Wodorozcieńczalny olej do malowania i pielęgnacji elementów drewnianych (szczególnie wykonanych z drewna gatunków egzotycznych) użytkowanych na zewnątrz, np. deski tarasowe, meble ogrodowe. Zabezpiecza powierzchnie drewna przed wpływem warunków atmosferycznych (słońce, deszcz). Bardzo dobrze chroni drewno przed szarzeniem.

Sposób użycia: Olej w wersji UV Natur (bezbarwny)- taras pomalować miękkim pędzlem jednokrotnie. W przypadku tarasu mocno zszarzałego użyć należy oleju Koralan® Holzöl w kolorze Bangkirai lub Modrzew i nanieść przy użyciu pędzla 2 warstwy.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Jest 4 produktów.