Produkty do renowacji drewna europejskiego

 

Drewniany taras z czasem traci na walorach estetycznych, a także narażony jest na rozkład przez grzyby (gnicie). Z uwagi na to zabiegi pielęgnacyjne z reguły należy przeprowadzać co dwa lata. W tym celu Firma Kurt Obermeier przygotowała zestaw środków do renowacji i pielęgnacji tarasów drewnianych.

Program renowacji tarasów drewnianych produktami marki

 

Koratect®Antibelag- Koncentrat do usuwania zielonego nalotu (o ile występuje).

Sposób użycia: Nałożyć preparat pędzlem lub gąbką rozcieńczony wodą w proporcji min. 1:3 a maks. 1:10, na większych powierzchniach polać z konewki i pozostawić. Po ok. 24 godzinach zielony nalot zniknie samoczynnie. Ewentualnie pozo-stały nalot usunąć twardą szczotką. Wydajność z 1 litra ok. 30m2

 

Koralan®Holzreiniger- Podstawowy środek czyszczący

Sposób użycia: Nałożyć Koralan Holzreiniger pędzlem lub gąbką na zwilżone drewno (w zależności od stopnia za-nieczyszczenia powierzchni) bez rozcieńczania lub rozcieńczony wodą w maks. proporcji 1:5 i pozostawić na kilka minut. Następnie zetrzeć twardą szczotką lub padem czyszczącym. W razie potrzeby czynności powtórzyć. Nie dopuścić do przyschnięcia preparatu. Wydajność 1 litr koncentratu na ok 50 m2.

 

Koralan®Holzentgrauer- Koncentrat odszarzający (drewno zszarzałe)

Sposób użycia: Produkt nałożyć bez rozcieńczania lub rozcieńczony wodą maks. w proporcji 1:3 na zwilżone drewno i wcierać szczotką ryżową lub inną twardą szczotką wzdłuż słojów drewna. Pozostawić na ok. 10 minut. Nie dopuścić do przyschnięcia! Następnie oczyścić przy pomocy szczotki ryżowej lub padu do czyszczenia i ewentualnie spłukać dużą ilością wody. Powtórzyć czynność aż do odzyskania przez drewno jasnego, naturalnego koloru. Wydajność z 1 litra koncentratu ok 10m2.

 

Koralan® Holzöl Spezial- Olej do drewna Special

Wodorozcieńczalny olej do malowania i pielęgnacji elementów drewnianych (szczególnie wykonanych z drewna gatunków egzotycznych) użytkowanych na zewnątrz, np. deski tarasowe, meble ogrodowe. Zabezpiecza powierzchnie drewna przed wpływem warunków atmosferycznych (słońce, deszcz). Bardzo dobrze chroni drewno przed szarzeniem.

Sposób użycia: taras pomalować miękkim pędzlem dwukrotnie.

 

Pędzel

Pędzel do nakładania oleju na drewniane deski tarasowe. Z solidnym okuciem metalowym do zamocowania na kija drewnianego. Szerokość dopasowana do standardowej deski tarasowej. Solidny, trwały do wielokrotnego użytku.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Jest 6 produktów.