Środki do impregnacji ciśnieniowej drewna

Pod pojęciem impregnacji próżniowo-ciśnieniowej rozumie się technikę impregnacyjną drewna znaną już od ponad 150 lat. W metodzie tej wykorzystuje się dwie grupy środków Chromowe i Bezchromowe. Przy czym impregnat chromowy cechuje o wiele dłuższa tradycja stosowania. Metoda ta pozwala na możliwie głębokie przesycenie i równomierne rozmieszczenie soli impregnacyjnej w przesyconej części drewna, przy czym nasycalność drewna różnych gatunków może się znacznie między sobą różnić. Przesycenie części twardzielowej drewna jest z reguły niemożliwe.

Impregnację próżniowo-ciśnieniową wykonuje się w autoklawach. Proces składa się z 3 głównych etapów:

  1. Próżnia wstępna,
  2. Nasycanie (przy podwyższonym ciśnieniu),
  3. Próżnia końcowa.

W temacie impregnacji próżniowo-ciśnieniowej do zaoferowania Państwu mamy:

  1. Impregnat bezchromowy Korasit® KS/KS2
    Wodorozpuszczalny, płynny i utrwalający się środek przeznaczony do zabezpieczania drewna. Środek z ponad 15 letnim pozytywnym doświadczeniem. Korasit® KS/KS2 zawiera dwie substancje czynne w idealnej proporcji 1:1 Dzięki idealnej formule proporcji 1:1 obu biocydów w produkcie, osiągnięto bardzo szybki czas utrwalania substancji czynnych w drewnie, już po 2 dniach ponad 98 % środka impregnacyjnego jest utrwalone w drewnie. Dużą zaletą środka jest to, że nie zawiera żadnych substancji SVHC (Kwas borowy) czyli substancji sklasyfikowanych jako wzbudzające szczególne obawy. Można więc zaimpregnowane drewno oznaczać jako SVHC Free. Korasit® KS/KS2 posiada rekomendacje techniczną ITB w zastosowaniach zaimpregnowanego drewna do celów konstrukcyjnych.

Standardowo po impregnacji drewno nabiera zielono-oliwkowego koloru. Przy pomocy past barwiących można osiągnąć kolor brązowy lub szary.

Z uwagi na złożoną specyfikację impregnatów do impregnacji próżniowo-ciśnieniowej więcej informacji w kwestii technicznej jak i sprzedaży można uzyskać telefonicznie u przedstawicieli firmy Kurt Obermeier:

Jakub Januszewicz 692 927 653

Artur Baturo 609 300 718

Pokazano 1-0 z 0 pozycji