Tarasy z drewna europejskiego   W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Pierwsze Malowanie

   

  Coraz większą popularnością w Polsce jak i europie cieszą się tarasy drewniane wykonane z drewna gatunków europejskich, stanowią one alternatywę dla drogich tarasów wykonanych z gatunków egzotycznych. Posiadają podobne walory estetyczne, a odpowiednio zabezpieczone i pielęgnowane dorównają im trwałością.

     

  Produkty do zabezpieczania (olejowania) tarasów wykonanych z drewna gatunków europejskich takich jak: sosna, świerk, daglezja, modrzew, powinno cechować:

  • Bezpowłokowość- Środki które tworzą powłokę narażone są na przecieranie się powierzchni, pękanie, łuszczenie, a także ponowna renowacja tarasu jest o wiele trudniejsza
  • Powinny zawierać substancje czynne (biocydy), które zabezpieczą drewno przed: rozkładem (gnicie), przebarwieniom powodowanym przez mikroorganizmy.
  • Odporność na warunki atmosferyczne: zabezpieczenie przed promieniowaniem UV powodującym szarzenie, zabezpieczenie przed wodą i wilgocią- hydrofobowość

  Do zabezpieczenia desek tarasowych wykonanych z drewna gatunków europejskich polecamy użycie: Koralan® Holzöl Spezial (Olej do drewna Special)- Posiadający pozwolenie europejskie olej z biocydami do drewna. Chroni powierzchnie drewna wpływem warunków atmosferycznych (słońce, deszcz), jak i również przed sinizną, zgnilizną, szarzeniem oraz pleśnieniem.

 • Renowacja

   

  Drewniany taras z czasem traci na walorach estetycznych, a także narażony jest na rozkład przez grzyby (gnicie). Z uwagi na to zabiegi pielęgnacyjne z reguły należy przeprowadzać co dwa lata. W tym celu Firma Kurt Obermeier przygotowała zestaw środków do renowacji i pielęgnacji tarasów drewnianych.

  Program renowacji tarasów drewnianych produktami marki

   

  Koratect®Antibelag- Koncentrat do usuwania zielonego nalotu (o ile występuje).

  Sposób użycia: Nałożyć preparat pędzlem lub gąbką rozcieńczony wodą w proporcji min. 1:3 a maks. 1:10, na większych powierzchniach polać z konewki i pozostawić. Po ok. 24 godzinach zielony nalot zniknie samoczynnie. Ewentualnie pozo-stały nalot usunąć twardą szczotką. Wydajność z 1 litra ok. 30m2

   

  Koralan®Holzreiniger- Podstawowy środek czyszczący

  Sposób użycia: Nałożyć Koralan Holzreiniger pędzlem lub gąbką na zwilżone drewno (w zależności od stopnia za-nieczyszczenia powierzchni) bez rozcieńczania lub rozcieńczony wodą w maks. proporcji 1:5 i pozostawić na kilka minut. Następnie zetrzeć twardą szczotką lub padem czyszczącym. W razie potrzeby czynności powtórzyć. Nie dopuścić do przyschnięcia preparatu. Wydajność 1 litr koncentratu na ok 50 m2.

   

  Koralan®Holzentgrauer- Koncentrat odszarzający (drewno zszarzałe)

  Sposób użycia: Produkt nałożyć bez rozcieńczania lub rozcieńczony wodą maks. w proporcji 1:3 na zwilżone drewno i wcierać szczotką ryżową lub inną twardą szczotką wzdłuż słojów drewna. Pozostawić na ok. 10 minut. Nie dopuścić do przyschnięcia! Następnie oczyścić przy pomocy szczotki ryżowej lub padu do czyszczenia i ewentualnie spłukać dużą ilością wody. Powtórzyć czynność aż do odzyskania przez drewno jasnego, naturalnego koloru. Wydajność z 1 litra koncentratu ok 10m2.

   

  Koralan® Holzöl Spezial- Olej do drewna Special

  Wodorozcieńczalny olej do malowania i pielęgnacji elementów drewnianych (szczególnie wykonanych z drewna gatunków egzotycznych) użytkowanych na zewnątrz, np. deski tarasowe, meble ogrodowe. Zabezpiecza powierzchnie drewna przed wpływem warunków atmosferycznych (słońce, deszcz). Bardzo dobrze chroni drewno przed szarzeniem.

  Sposób użycia: taras pomalować miękkim pędzlem dwukrotnie.

   

  Pędzel

  Pędzel do nakładania oleju na drewniane deski tarasowe. Z solidnym okuciem metalowym do zamocowania na kija drewnianego. Szerokość dopasowana do standardowej deski tarasowej. Solidny, trwały do wielokrotnego użytku.