Tarasy z drewna egzotycznego   W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Pierwsze malowanie

  Od dłuższego czasu drewno egzotyczne cieszy się w Polsce dużą popularnością. Ze względu na swoje właściwości mechaniczne i fizyczne materiał ten można pewnie i bezpiecznie stosować wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka trwałość.

  Mimo, że naturalna trwałość jest atutem gatunków egzotycznych, nie można zapominać o tym, że drewno podczas użytkowania na zewnątrz narażone jest na działanie wielu czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie słoneczne, opady atmosferyczne lub zmienna wilgotność powietrza. Mogą one spowodować zmianę koloru drewna (szarzenie), jego pękanie czy powierzchowny rozkład. Aby taras lub elewacja wykonana z tak cennego drewna egzotycznego wyglądała długo atrakcyjnie i świeżo, należy ją w odpowiedni sposób zabezpieczyć.

   
  W przypadku pierwszego zabezpieczenia  proponujemy Państwu wykorzystanie Oleju do drewna Koralan® Holzöl.

  Produkt występuje w czterech wielkościach opakowania oraz w czterech odcieniach. Wykorzystanie oleju Koralan® Holzöl w ciemniejszym odcieniu (Garapa, Bangkirai) pozwala wyrównać kolorystykę desek tarasowych jak i zwiększa odporność na działanie promieniowania UV- czyli lepiej zabezpiecza przed szarzeniem.

 • Renowacja

  Drewno egzotyczne użytkowane na zewnątrz z czasem szarzeje i traci na walorach estetycznych. Z uwagi na to zabiegi pielęgnacyjne z reguły należy przeprowadzać raz w roku. W tym celu Firma Kurt Obermeier przygotowała zestaw środków do renowacji, pielęgnacji egzotycznych tarasów drewnianych.

  Program renowacji tarasów drewnianych produktami marki

    

   Koratect® Antibelag- Koncentrat do usuwania zielonego nalotu (o ile występuje).

  Sposób użycia: Nałożyć Koratect Antibelag pędzlem lub gąb-ką rozcieńczony wodą w proporcji min. 1:3 a maks. 1:10, na wię-kszych powierzchniach polać z konewki i pozostawić. Po ok. 24 godzinach zielony nalot zniknie samoczynnie. Ewentualnie pozo-stały nalot usunąć twardą szczotką. Wydajność z 1 litra ok. 30m2

  Koralan® Holzreiniger- Podstawowy środek czyszczący.

  Sposób użycia: Nałożyć Koralan Holzreiniger pędzlem lub gąbką na zwilżone drewno (w zależności od stopnia za-nieczyszczenia powierzchni) bez rozcieńczania lub rozcieńczony wodą w maks. proporcji 1:5 i pozostawić na kilka minut. Następnie zetrzeć twardą szczotką lub padem czyszczącym. W razie potrzeby czynności powtórzyć. Nie dopuścić do przyschnięcia preparatu. Wydajność 1 litr koncentratu na ok 50 m2.

  Koralan® Holzentgrauer- Koncentrat odszarzający (drewno zszarzałe).

  Sposób użycia: Produkt nałożyć bez rozcieńczania lub rozcieńczony wodą maks. w proporcji 1:3 na zwilżone drewno i wcierać szczotką ryżową lub inną twardą szczotką wzdłuż słojów drewna. Pozostawić na ok. 10 minut. Nie dopuścić do przyschnięcia! Następnie oczyścić przy pomocy szczotki ryżowej lub padu do czyszczenia i ewentualnie spłukać dużą ilością wody. Powtórzyć czynność aż do odzyskania przez drewno jasnego, naturalnego koloru. Wydajność z 1 litra koncentratu ok 10m2.

  Koralan® Holzöl- Olej do drewna.

  Wodorozcieńczalny olej do malowania i pielęgnacji elementów drewnianych (szczególnie wykonanych z drewna gatunków egzotycznych) użytkowanych na zewnątrz, np. deski tarasowe, meble ogrodowe. Zabezpiecza powierzchnie drewna przed wpływem warunków atmosferycznych (słońce, deszcz). Bardzo dobrze chroni drewno przed szarzeniem.

  Sposób użycia: Olej w wersji UV Natur (bezbarwny)- taras pomalować miękkim pędzlem jednokrotnie. W przypadku tarasu mocno zszarzałego użyć należy oleju Koralan® Holzöl w kolorze Bangkirai lub Modrzew i nanieść przy użyciu pędzla 2 warstwy.